Finał akcji „Mądrzy Rodzice” cz.2
Finał akcji „Mądrzy Rodzice” cz.2

Akcja medialna „Mądrzy Rodzice” była prowadzona od kilku miesięcy przez TVN UWAGA! i Fundację Kidprotect.pl, na podstawie projektu realizowanego od 2009 roku przez Rzecznika Praw Dziecka i Fundację Kidprotect.pl. Każdy, kto się do niej przyłączył, mógł rozwinąć swoje umiejętności wychowawcze, stać się szczęśliwszym rodzicem szczęśliwszego dziecka.
 
Nasza akcja składała się z kilkunastu odcinków poświęconych problemom wychowawczym oraz sposobom na ich rozwiązywanie. W tym celu nasi reporterzy ze szczególną uwagą przyjrzeli się kilku rodzinom. To na bazie ich doświadczeń nasi widzowie mogli podejrzeć jakie modele rodziny funkcjonują w naszym społeczeństwie, jak są w nich wychowywane dzieci i według jakich zasad budowane są relacje dzieci – rodzice.
Ważnym elementem akcji „Mądrzy Rodzice” było również mobilne studio, które krążąc po Polsce zbierało informacje o doświadczeniach wychowawczych naszych widzów.  Nasza przyczepa przejechała tysiące kilometrów, udźwignęła ciężar wspomnień wielu naszych widzów, a proste pytania, na które w niej odpowiadano często miały terapeutyczną moc.
Wraz z Fundacją Kidprotect.pl chcieliśmy Państwu pokazać, że warto zmierzyć się z nawet najtrudniejszymi wspomnieniami, żeby nie powielać błędów rodziców, albo po prostu uświadomić sobie czego chcą dzieci, czego wymagają. Najczęściej okazuje się, że potrzeba prostych rzeczy, czasu, uwagi, ciepła.     


 
 
 
 

Dodaj komentarz
Akcja "Mądrzy Rodzice" na finiszu Akcja "Mądrzy Rodzice" na finiszu wideo
Studio Mądrych Rodziców Studio Mądrych Rodziców wideo